وکیل مهریه در تهران

وکیل مهریه در تهران

قبل از هر چیز که بخواهیم در مورد وکیل مهریه در تهران ، لازم می دانیم توضیحاتی در خصوص خود مهریه داشته باشیم. از لحاظ قانونی مهریه مالیست که در زمان عقد ازدواج دائم یا موقت ، از طرف زوج به زوجه تعلق میگیرد و جز حقوق وی است و از دیون مرد می باشد. از زمان جاری شدن صیغه عقد ازدواج زن مالک مهریه میباشد و میتواند مهریه را مطالبه نماید. مهریه می تواند عندالمطالبه باشد یعنی هر زمان زوجه بخواهد باید به وی از طرف مرد پرداخت شود و چنانچه مهریه عندالاستطاعه باشد پرداخت مهریه منوط به توان مالی زوج میگردد.

سوالی که بیشتر خانم ها در باره مهریه میپرسند این است که اینکه در قانون اخیر گفته شده مهریه 110 سکه یا معادل آن قابل قبول برای دادگاه است. اما این به آن معنا نیست که خانم نتواند بیشتر از 110 سکه را مطالبه نماید، بلکه بدان معناست که تا 110 سکه باید توسط مرد مهریه پرداخت گردد و چنانچه نتواند بیش از این پرداخت کند باید عدم توانائی مالی خویشرا اثبات کند . و سوال دیگر که از وکیل مهریه در تهران میشود این است که آیا مهریه بروز محاسبه می گردد. بله از ماده 1078 تا 1101 قانون مدنی درباره مهریه گفته شده که مهریه به نرخ روز محاسبه میشود و قابل مطالبه است .

جهت مشاوره های تخصصی امور خانواده طلاق مهریه نفقه اجرت المثل حضانت و دیگر مسائل حقوقی خانواده و داشتن وکیل مهریه می توانید با دفتر موسسه هما با شماره های ذیل تماس بگیرید.

تلفن: 02144263437   همراه: 09128963121  –  09129401481