وکیل در اکباتان

وکیل در اکباتان 

وکلا در دانشگاه در چندین رشته :حقوق و یا وفقه و همچنین مبانی حقوق اسلامی تحصیل می کنند  و پس از اتمام تحصیلات خود در آزمون کانون وکلا شرکت می کنند که زمان آن هر سال اولین جمعه ی ماه آذر می باشد که پس از پذیرش در این آزمون و انجام آزمایشات مربوطه و اخد گواهی عدم سوء پیشینه شخص موفق به اخذ قبولی کامل در این آزمون می شود.زمانی که این دوره(دوره کار آموزی)آغاز می شود شخص به مدت 18ماه تحت نظر یک وکیل پایه یک دادگستری باید به کارآموزی خود بپردازد :

در جلسات دادرسی دادگاه ها باید شرکت داشته باشد مانند خانواده،حقوقی،کیفری…. و از تمام این جلسات باید گواهی کتبی تیه نمایند

در تمامی کلاس ها و دوره های آموزشی ای که توسط کانون برگزار می گردد باید شرکت کنند و پس از اتمام دوره ها باید در آزمون های کانون پذیرش شوند.

پس از اتمام تمامی این دوره ها پرونده آن شخص ارزیابی می شود و اگر مورد قبول و بی نقص باشد شخص پذیرفته شده و باید در آزمونی به نام اختبار که همه ساله چندین بار برگزار می شود شرکت نماید و اگر در هر دو دوره شفاهی و کتبی مجاز شود پس از مراسم مخصوص وکیل پایه یک دادگستری محسوب می شود.

باید به این امر توجه داشت که برای شرکت در آزمون وکالت اشخاص باید حتما و الزاما در مقطع کارشناسی در یکی از رشته های حقوق و یا وفقه و همچنین مبانی حقوق اسلامی تحصیل کرده باشند حتی اگر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هم در این رشته ها فارغ التحصیل شده باشند اما در مقطع کارشناسی غیراز رشته های ذکر شده تحصیل کرده باشند امکان شرکت در آزمون کانون وکلا را از دست خواهند داد.

وکیل انتخابی به چه وکیلی گفته می شود ؟

اشخاص حقیقی و یا حقوقی حق انتخاب وکیل را برای خود دارند و این ساده ترین نوع انتخاب وکیل می باشد که پس از اتنخاب با توافق بین خود حدود اختیارات وکیل،حق الوکاله و همچنین داشتن و یا نداشتن حق توکیل و تمامی حقوق و اختیارات قانونی را بین خود مشخص می نمایند که به این عملکرد وکیل انتخابی گفته می شود.

وکیل معاضدتی به چه وکیلی گفته می شود ؟

دسته ای از افراد توانایی و بضاعت مالی برای پرداخت حق وکیل را ندارند و در این صورت به دادگاه و یا کانون وکلا اعلام می دارند که دارای بضاعت کافی برای پرداخت حق الوکاله نمی باشند در این شرایط کمیسون تشکیل می شود و اگر مورد تایید باشد در اختیار این اشخاص وکیل معاضدتی قرار داده می شود و وکیل در طول انجام وظلایف خود هیچ گونه وجهی بابت مشاوره و وکالت دریافت نمی کند.

وکیل تسخیری به چه وکیلی گفته می شود ؟

وکیل تسخیری در شرایط خاص اختیار می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

دعاوی کیفری

جرائم و مجازات خاص مانند :

اعدام، حبس ابد، حبس های طولانی مدت (بیش از ۱۰ سال)

مصادره کل اموال محکوم علیه

جرایمی که مجازات آن جزای نقدی بیش از سی و شش میلیون تومان) باشد و …….

در تمامی شرایط خاص نام برده شده و شرایط های مشابه شخص چه تمکین مالی داشته باشد و چه نداشته باشد اگر اقدام به اخد وکیل ننماید دولت و قانون برای وی وکیل تسخیری انتخاب کرده تا مجازات وی را به حداقل برساند و از تمامی جهات از حقوق آن شخص دفاع شود.

وکیل اتفاقی به چه وکیلی گفته می شود ؟

وکیل دادگستری به وکیلی گفته می شود  که دارای تحصیلات مرتبط و همچنین پروانه وکالت باشد و یا کارآموز باشد در غیر این صورت هر شخصی ادعای وکالت کند پرونده ی وی کیفری شده و قطعا مجازات خواهد شد و این قانون هم از سال 1315 در ماده 55قانون وکالت وضع شده است : که تمامی وکلایی که ممنوع الکار هستند و یا دارای پروانه ی وکالت نیستند هرگونه اقدامی از قبیل مشاوره حقوقی و همچنین تظاهر به وکالت داشته باشند و در به اشخاص حقیقی و یا حقوقی خود را اصیل معرفی نمایند بین یک الی شش ماه به حبس تعزیری محکوم خواهند شد.

با تمامی شرایط ذکر شده افرادی که وکیل دادگستری نیستند و کارآموز می باشند می توانند در محاکم عمومی ای که شرط آنها وکیل نبودن اشخاص است حضور داشته و فعالیت نمایند که به این دسته از افراد وکیل اتفاقی گفته می شود.

طبق ماده 2 قانون وکالت  که در سال 1315وضع شده است اشخاصی که دارای معلومات کافی در زمینه وکالت باشند اما شغل آنها وکالت دادگستری نباشد برای اشخاص سسبی و یا نسبی خود تا درجه دوم می توانند کار وکالت را انجام دهند که به هر کدام از این اشخاص در هر سال سه نوبت جواز وکیل اتفاقی داده می شود.در این صورت شخص باید برای دریافت مجوز وکالت اقدام نماید و کلیه سند و مدارک خود را به همراه درخواست کتبی به کانون وکلای دادگستری ارائه نماید و کانون وکلا پس از انجام دادن بررسی های لازم برای شخص متقاضی مجوز را صادر خواهد کرد.

 

انجام کلیه امور حقوقی خویش را به گروه وکلای هما بسپارید:

قبول دعاوی کلیه امور ذیل را در استان تهران و البرز،شهر کرج و تهران،شهریار،شهرقدس،صفادشت،ملارد،فردیس،هشتگرد،اندیشه،ورامین،اسلامشهر،رباط کریم،دماوند،اشتهارد توسط گروه وکلای هما در موارد ذیل :

مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری در تمامی زمینه ها و همچنین :

قبول دعاوی حقوقی :

دعاوی ملکی و املاک،رفع تصرف عدوانی،خلع ید،تخلیه،حکم جلب،وصول مطالبات،الزام به سند،توقیف اموال دیگر دعاوی مربوط می شود.

قبول دعاوی خانوادگی :

شامل طلاق،طلاق توافقی،نفقه،عدم تمکین،حضانت،مهریه،فسخ نکاح و دیگر دعاوی مربوط می شود

قبول دعاوی کیفری :

شامل خیانت در امانت،قتل،ضرب و جرح،جعل اسناد،استفاده از سند مجعول،سرقت،فروش مال غیر،کلاهبرداری،دیگر دعاوی می باشد.

و همچنین کلیه دعاوی حقوقی کیفری جزائی و خانوادگی،ثبتی تنظیم لایحه جهت دادگاه های بدوی،تجدید نظر،دیوان عالی کشور و طرح شکایت در کلیه دعاوی و تنظیم قرارداد مالی خرید و فروش و املاک،دیه،بیمه مشارکت،طلاق توافقی در تهران و کرج ثبت شرکت و تغییرات شرکت ها،ثبت برند و ثبت علامت تجاری را انجام خواهیم داد.

09129401481-09128963121-02144263437 دادگستری | وکیل پایه یک دادگستری | کارآموز وکالت